Dnia 30.03.2015 r. odbyło się czwarte wyjście uczestników projektu "Poczytaj mi przyjacielu". Tym razem odwiedzili dzieci z przedszkola "Pod dębami".

Siedmioro uczestników wraz z opiekunami Panią Magdaleną Radek i Panią Barbarą Przybył miało na celu zapoznać dzieci z nazwami ubioru i kolorami w języku angielskim. Po wejściu i przywitaniu się z opiekunami, młodsza grupa ustawiła się w kółku, a uczniowie klasy IB przywitali się z nimi. Nasza koleżanka Weronika zapytała dzieci o ich imiona. Pani Magladena Radek zapoznała dzieci ze słowami piosenki " Head and shoulders, knees and toes". Następnie odbył się konkurs kto zaśpiewa lepiej tą piosenkę - przedszkolaki czy gimnazjaliści. Po tym uczniowie pokazywali dzieciom ubrania i mówili ich nazwy po angielsku, aby one potem je powtarzały. Dzieci świetnie sobie z tym poradziły. Dzieciom najbardziej spodobała się zabawa w przekuwanie balonów. Zabawa polegała na przekuciu balonu szpilką, a następnie powiedzeniu po angielsku nazwy ubrania które było na obrazku zamieszczonym w balonie. Na koniec gimnazjaliści pożegnali się z dziećmi i zaprosili do zabawy drugą grupę. Uczestnicy przywitali się ze starszakami tak jak z poprzednią grupą. Weronika zaśpiewała piosenkę "Red yellow orange and green". Po tym ponownie uczyli dzieci nazw ubrań po angielsku. Bawili się w znikające ubrania. Dzieci zamykały oczy, a uczniowie chowali ubrania. Potem dzieci mówiły po angielsku co zniknęło. Następnie dzieci tańczyły do muzyki, a kiedy ona ucichła zatrzymywały się. Ta osoba, która się poruszyła odpadała. Po tym starszaki przekłuwali balony. Gdy spotkanie z przedszkolakami dobiegło końca, uczniowie klasy IB pożegnali się z dziećmi.
Dzieci dużo się nauczyły. Po tym spotkaniu potrafią już nazywać ubrania po angielsku. Dzieciom zabawy przypadły do gustu, a my mieliśmy możliwość zapoznania się z kolejną grupą dzieci.