Do Domu dziecka w Strobowie.

W dniu 17.12.2014 roku ośmioro uczestników programu "Poczytaj mi przyjacielu" wraz z opiekunami, Panią Magdaleną Radek i Panią Barbarą Przybył, udali się do Domu dziecka w Strobowie. Było to trzecie wyjście uczniów Gimnazjum nr 3 z tego projektu.

  1. 1.Do placówki dojechali około godziny 15.00. W drzwiach powitały ich uśmiechy podopiecznych placówki. Po zapoznaniu się z dziećmi przystąpili do realizacji projektu. Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Bartek - uczeń klasy IB, wyszedł na środek i przywitał się ze wszystkimi po angielsku. Zapytał o imiona dzieci, wiek, jaki jest ich ulubiony kolor oraz owoc. Następnie, uczniowie przeczytali dzieciom trzy książki o tematyce świątecznej. W dalszej części spotkania rozdali podopiecznym opaski na głowę           z obrazkami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. Po tym przenieśli się do jadalni, gdzie rozdali dzieciom kolorowanki. Następnie przeszli do kolejnej części spotkania, którą była niespodzianka tj. spotkanie ze świętym Mikołajem. Przebrał się za niegoz uczestników projektu. Dodatkowym prezentem, były pamiątkowe kubki wykonane przez ucznia klasy IB. Kolejnym etapem spotkania było malowanie świątecznych rysunków na dziecięcych twarzach. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali kilka kolęd w języku angielskim. 

   Spotkanie spodobało się wszystkim czego potwierdzeniem były szerokie uśmiechy na twarzach dzieci. Pani Dyrektor podziękowała za wspólne spotkanie i zaprosiła ponownie w nowym roku. Uczestnicy z uśmiechami na twarzach opuścili placówkę. Zapraszamy do śledzenia naszych działań w związku z programem "Poczytaj mi przyjacielu".

   
© ALLROUNDER