W dniu 24 listopada 2014 roku uczestnicy projektu ,,Poczytaj mi przyjacielu”

i opiekunowie pani Barbara Przybył i pani Magdalena Radek udali się do przedszkola. Było to już drugie spotkanie w przedszkolu. Do przedszkola udaliśmy się pieszo, ponieważ jest niedaleko Gimnazjum nr 3. Pełni energii wyruszyliśmy ze szkoły.

Na miejscu byliśmy przed godziną 11:00. Weszliśmy do środka. Po krótkim przywitaniu zaczęliśmy realizować plan działania. Tematem spotkania były owoce. Bartek wyszedł na środek przywitał się z dziećmi po angielsku, spytał ich o imię i wiek. Następnie Weronika zaczęła czytać krótkie zagadki dotyczące owoców. W tym momencie Zuzia pokazywała zdjęcie owocu o którym była mowa. Dzieci odpowiadały bezbłędnie. Następnie aby dzieci jeszcze bardziej zaciekawić rozdaliśmy im opaski na głowę na których były owoce. Przeszliśmy do kolejnej części czyli piosenki. Na środek sali wyszli Arek, Bartek i Kacper. Zaśpiewali oni trzy piosenki. Następnym punktem było malowanie twarzy. Dzieci podchodziły do Zuzi, Martyny i Weroniki a one rysowały im na twarzy wybrane przez nich owoce.

Dzieciom najbardziej podobała się ostatnia końcowa zabawa. Polegała ona na przekłuciu balona i znalezieniu zdjęcia owocu który się w nim znajdował. Przy każdym huku ,który następował zaraz po przekłuciu balona występował uśmiech na twarzach dzieci. Wszystkie nasze zabawy z dziećmi były cały czas fotografowane przez Martę i Michała. Była to już ostatnia zabawa. Po niej nastąpiła krótka sesja fotograficzna z dziećmi. Następnie rozdaliśmy im słodkie upominki. Tym gestem zakończyliśmy nasze spotkanie

Nasz występ zaowocował ogromnym uśmiechem na twarzach dzieci. Liczymy, że to spotkanie zapadnie im długo w pamięci. Wychowawczyni przedszkolaków podziękowała p. Barbarze Przybył i p. Magdalenie Radek za przygotowanie tego spotkania. Uczestnikom programu udzielił się uśmiech dzieci, każdy wyszedł z przedszkola z uśmiechem. Tak zakończyło się wyjście do przedszkola.

Zapraszam do zapoznania się z poprzednim wyjazdem na stronie gimnazjum nr 3 oraz śledzenia naszych działań w związku z programem

,,Poczytaj mi przyjacielu”