Sprawozdanie ze spotkania w ramach programu

„ Poczytaj mi, przyjacielu”.

Dnia 13 października 2014 r. grupa projektu "Poczytaj mi przyjacielu" wraz z jego opiekunkami, panią Barbarą Przybył i panią Magdaleną Radek, udała się do przedszkola Małych Odkrywców. Tam miało odbyć się nasze pierwsze spotkanie z przedszkolakami.

Na miejsce dotarliśmy autobusem nieco przed godziną 11:00 oraz pełni energii i zapału do działania, weszliśmy do środka. Po krótkim przywitaniu i zapoznaniu się z dziećmi, zaczęliśmy zajęcia piosenką pt. Hello Colin". Została ona wykonana przez trzy dziewczyny: Asię, Paulinę i Weronikę, ale przedszkolaki szybko przyłączyły się do śpiewania. Po tej części pierwsze lody szybko zostały przełamane, obydwie grupy oswoiły się ze swoim towarzystwem i bez przeszkód mogliśmy przejść do drugiej części zadania. Jedna z naszych koleżanek, Zuzia, przeczytała bajkę pt. "Czerwony Kapturek"- po polsku i po angielsku Dzieci z zafascynowaniem przeniosły się w świat małej dziewczynki, która rusza do swojej chorej babci z koszykiem pełnym smakołyków, a na swej drodze spotyka wilka. Całe szczęście historia dobrze się skończyła.

Kolejnym elementem naszego spotkania były kalambury ze zwierzętami. Nasi młodzi podopieczni bardzo chętnie zgadywali co przedstawiali ich koledzy lub koleżanki, a odpowiedzi udzielali oczywiście w języku angielskim. Odpowiedziami były nazwy wcześniej poznanych zwierząt. Przedszkolaki miały doskonałą pamięć, bo większość słów została wypowiedziana bardzo poprawnie.

Ostatnia zabawa najbardziej przypadła dzieciom do gustu - było nią malowanie twarzy. Ustawiały się do nas duże kolejki chętnych, bo każdy chciał mieć jak najładniejszy malunek. Wśród próśb zdecydowanie dominowały zwierzęta.

Tym sympatycznym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie. Podopieczni przedszkola Małych Odkrywców szybko zjednali nasze serca i ciężko było się nam z nimi rozstać. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z tymi dziećmi, jak również liczymy, że wyniosły z tego dnia jak najwięcej wiadomości i że ich przygoda z językiem angielskim na dobre się rozpoczęła.

Wychowawca przedszkolaków serdecznie podziękowała p. Barbarze Przybył i Magdalenie Radek za przygotowanie całego spotkania. Wszyscy zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Koordynatorzy p. Barbara Przybył I Magdalena Radek zapewniły o przyszłej współpracy i obiecały odwiedzić dzieci wraz z nowymi zabawami i oczywiście nowymi przygodami bohaterów bajek i wierszy.

Następny wyjazd zaplanowany jest w drugiej połowie listopada. Zapraszamy na stronę naszego gimnazjum i śledzenie naszych dalszych poczynań w ramach programu ’POCZYTAJ MI, PRZYJACIELU”.