Język polski

Nasi Uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 brali udział w konkursach literackich. Miło nam poinformować o ich sukcesach.

  • Damian Opaliński z klasy IB uzyskał wyróżnienie w Konkursie Literackim 555 organizowanym przez Izbę Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic.
  • Wojciech Hanuszkiewicz z klasy IB zajął II miejsce w konkursie Zdarzyło się w Skierniewicach organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Gratulujemy!


  Geografia

"Przez lądy, morza i oceany......Australia i Oceania"

Dnia 14.01.2013 r odbył się w Pabianicach trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystycznego "Przez lądy, morza i oceany ... Australia i Oceania". Finalistką tego konkursu została Marta Stosur – uczennica klasy II B. Gratulujemy!


Konkurs Geograficzno-Turystyczny
Dnia 14.11.2012 odbył się w Łodzi drugi –rejonowy etap konkursu geograficzno – turystycznego ,, Przez lądy, morza i oceany ... Australia i Oceania”. W tym etapie uczestniczyło 148 osób, do finału zakwalifikowało się 35 uczestników.Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy II B – Marta Stosur – i zakwalifikowała się do finału konkursu. Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie wojewódzkim !

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK - etap powiatowy.

Dnia 16.03.2013 odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 powiatowy etap XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny: z klasy II B – Laura Chadaj, Agata Radzikowska i Damian Pawłowski oraz z klasy I D – Mateusz Gratys, Tomasz Melon i Jakub Kosiorek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat: atrakcji turystycznych regionu, pierwszej pomocy, Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, organizacji i odznak turystycznych, a także wykonać wiele zdań praktycznych, np. spakować prawidłowo plecak, szybko i sprawnie pokonać tor przeszkód, wykonać celnie rzuty, rozpoznać zabytki regionu .Zadań było dużo i wcale nie były łatwe. Drużyna z klasy drugiej, czyli Laura, Agata i Damian zajęła trzecie miejsce. Dla szkoły otrzymali puchar i dyplom, dla siebie dyplomy i liczne nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięskiej drużynie!      


                              KONKURSY PRZYRODNICZE   2012/2013

      W dniu 2 marca 2013r. zostały ogłoszone wyniki konkursów przyrodniczych zorganizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody Zarządu Okręgu w Skierniewicach i WODN w Skierniewicach. Uczennice naszego gimnazjum odniosły duży sukces.
W konkursie pod hasłem „MÓJ LAS”2012/2013 :
•    I miejsce zajęła Patrycja Budzałek ucz. kl.II B i jej praca zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
•    II miejsce zajęła Martyna Figat ucz. kl.II B


W konkursie przyrodniczym „FOTONATURA” - 2012
•    Izabela Budaszewska ucz. kl.I A otrzymała wyróżnienie


W V Konkursie Poetyckim „Literatura zaklęta w leśnych wersach”
•    Karolina Rosak ucz. kl.I A zajęła III miejsce
Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe od organizatorów konkursów.

SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM
 Zarząd Ligi Ochrony Przyrody oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieliw Skierniewicach przyznali Karolinie Rosak uczennicy klasy 1a nagrodę w Konkursie Poetyckim. Karolina napisała wiersz pt. ”Zaczarowany Las”, którym zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas gimnazjalnych: „Literatura zaklęta w leśnych wersach”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej młodych ludzi oraz inspirowanie młodzieży do poznawania aktywności artystycznej człowieka. Patronat nad konkursem objęła Dyrekcja Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Skierniewicach, Nadleśnictwo Skierniewice oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Skierniewicach. Jesteśmy dumni z Karoliny, gdyż był to jej wydawniczy debiut, ponieważ jej wiersz opublikowano w profesjonalnym biuletynie.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne wiersze.


Elżbieta Łopatka, Maria Klimiuk


 Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II

05.03.2013 r. w XXVI Liceum Ogólnokształcącym odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II organizowanego już po raz czwarty przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Udział w  konkursie zgłosiły 34 szkoły z województwa łódzkiego w tym nasze Gimnazjum. Jury spośród 122 prac nadesłanych na konkurs zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego 57 uczniów w tym dwie nasze uczennice Adriannę Gielecinską i Justynę Kwaczyńską  z  klasy II c.

W samo południe do testu przystąpiło 55 gimnazjalistów. Każdy uczestnik konkursu  otrzymał test składające się z 50 - ciu pytań i miał na jego rozwiązanie 100 minut.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
przewodniczący - Andrzej Juszczak (dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim)
członkowie: Ks. dr Jarosław Pater asystent Konkursu z ramienia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, Romana Cybulska (starszy wizytator), Jerzy Śnieć (starszy wizytator), Dariusz Magacz (dyrektor WODN w Piotrkowie Trybunalskim) oraz w roli obserwatora Teresa Lasota (starszy wizytator).
Dziewczynom serdecznie gratulujemy.


Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla gimnazjów.

19 kwietnia 2013 roku odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny reprezentujące gimnazja miasta i powiatu Skierniewice spotkały się na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach. Naszą szkołę reprezentowała, już po raz trzeci, drużyna uczniów klasy III C w składzie: Bartosz Kasperowicz, Mateusz Kostrzewa i Patryk Trębski. Opiekę nad drużyną sprawował p. M. Czarnota. Zawodnicy zmagali się z testem z przepisów o ruchu drogowym, torem przeszkód, symulacją sytuacji w ruchu drogowym, sprawdzianem udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Nasi reprezentanci zajęli w klasyfikacji końcowej III miejsce i otrzymali puchar, dyplom oraz indywidualne nagrody.

Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować zawodnikom,
Bartkowi, Mateuszowi Patrykowi
którzy przez trzy kolejne lata reprezentowali Nasze gimnazjum w tym turnieju
i co roku zdobywali miejsce w pierwszej trójce
spośród wszystkich startujących drużyn.
Dziękuję za zaangażowanie, chęci, wytrwałość, czas poświęcony na przygotowanie oraz emocje, które nam towarzyszyły.
Życzę dalszych sukcesów edukacyjnych.

Marek Czarnota


   Konkurs edukacyjno – ekologiczny im. Jana Bernata „DZIEŃ ZIEMI” 2013

XVII edycja

                         W dniu 14 maja 2013r.zostały ogłoszone wyniki konkursu pod hasłem „OGROM ZYSKU TKWI W ODZYSKU” zorganizowanego przez Dyrekcję Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, kino „Polonez” i Delegaturę Kuratorium Oświaty w Skierniewicach.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III B , którzy odnieśli duży sukces.

W konkursie na komiks o Bolimowskim Parku Krajobrazowym

  • Kinga Niedziółka zajęła II miejsce
  • Aleksandra Podkoń otrzymała wyróżnienie

W konkursie na budki lęgowe dla ptaków

  • Wiktor Cybulski zajął I miejsce
  • Sebastian Męcina zajął III miejsce
  • Przemysław Murgrabia otrzymał wyróżnienie

Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, jak tablety, głośniki, lornetki i książki.

Po części oficjalne uczestnicy konkursu obejrzeli film dokumentalny –„Samsara”

Wszyskim nagrodzonym uczniom klasy IIIB serdecznie gratulujemy!

Opiekun Maria Klimiuk


   
© ALLROUNDER