Sukcesy plastyczne naszych uczniów

 W ostatnim czasie uczniowie naszego Gimnazjum, z dużym powodzeniem, brali udział w konkursach plastycznych:

  • Aleksandra Kolis z klasy IIIA zajęła I miejsce wśród gimnazjalistów w organizowanym przez Hospicjum im. Anny Olszewskiej Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Dzieci kochają słonie- słonie kochają dzieci”.

W Konkursie tym wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły i szkoła otrzymała specjalne podziękowanie za udział.

  • Marcelina Sobieszek z klasy ID zajęła III miejsce w organizowanym przez Fundację Pomocy Społecznej „Chodźmy razem”, Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na plakat z zakresu profilaktyki uzależnień ”Dziękuję to nie dla mnie”.

Praca Marceliny zostanie opublikowana w formie plakatu i będzie     propagowana jako materiał profilaktyki uzależnień.

W Konkursie tym wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły i szkoła otrzyma specjalne podziękowanie za udział.

  • Natalia Kozłowska z klasy IIIA i Emilia Jędrzejewska z klasy IIC otrzymały wyróżnienia podczas XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej „Twoja wiedza i czujka czadu w domu ,tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”
  • Aleksandra Krystyanik z klasy IIIC zajęła III miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1w Skierniewicach, Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Życie i kultura romska”
  • Anna Sawicka wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pn. „Węgierska Pomoc dla Polski z 1920 roku” organizowanym przez Galerię dla Dzieci i Młodzieży „Kreska” w Skierniewicach.
  • Kinga Niedziółka z klasy IIIB zajęła II miejsce w organizowanym przez nasze Gimnazjum VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Poznaj Jana Pawła II”. W Konkursie tym wyróżnienia otrzymali: Julia Hałat z klasy IA, Aleksandra Kolis z klasy IIIA, Maciej Szymański z klasy IIIOHP, Katarzyna Zimna z klasy IOHP,

Uczniów do udziału w konkursach przygotowywały p. Justyna Podkoń i p. Jolanta Świderek.

 

Serdecznie gratulujemyRelacja z konkursu w ramach cyklu "Wielokulturowość". Nagroda dla naszych uczniów.

Uczniowie naszej klasy – klasy II b wzięli udział w konkursie organizowanym w ramach cyklu „Wielokulturowość” dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowanego przez NHEF- temat „Rola sportu we współczesnym świecie”.

Autorzy najlepszych prac - Laura Chadaj, Weronika Czechowska, Kamil Koch, Mateusz Mamiński - uczestniczyli w warsztatach filmowych podczas Festiwalu Filmów Niezwykłych w Sandomierzu w dniach 30 kwietnia – 4 maja 2013r.

            „Dnia 30.04.2013 roku razem z trójką moich kolegów z klasy udaliśmy się na warsztaty filmowe do Sandomierza. Ze Skierniewice wyjechaliśmy około godziny 7 rano. Podróż trwała prawie 4 godziny i na miejscu byliśmy około godziny 11:30. Tuż po zakwaterowaniu w pokojach przyszli do nas rezydenci, którzy opiekowali się nami przez następne 5 dni. Po wspólnym ustaleniu planu dnia udaliśmy się do Katolickiego Centrum Kultury na film pt. ,,Raj i wiara’’. Film trwał do godziny 16 :30, a po jego zakończeniu udaliśmy się na obiad. Posileni i ciekawi nowej przygody poszliśmy do ośrodka, gdzie dostaliśmy czas wolny na rozpakowanie i zapoznanie się z pozostałymi uczestnikami. O godzinie 19 wszyscy spotkali się na kolacji. Spotkanie z reżyserami którzy prowadzili dla nas warsztaty zaplanowano na godzinę 20. Przedstawili oni swoje oczekiwania w stosunku do nas i zaproponowali podział na dwie grupy, które miały zająć się animacją oraz filmem dokumentalnym.

Następnego dni, około godziny 10 wszyscy spotkaliśmy się na śniadaniu. Następnie udaliśmy się do miejsca w którym odbywały się warsztaty. Panowie opowiedzieli nam dokładniej o tym czym mielibyśmy się zająć po czym podzieliliśmy się na grupy. Do godziny 15 uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych. Od godziny 16 do godziny 18 podsumowaliśmy to co udało nam się zdziałać pierwszego dnia po czym wszyscy udaliśmy się do ośrodka. Na kolacji tak jak poprzednio spotkaliśmy się o godzinie 19. Każdy zjadł posiłek, a następnie udał się do swojego pokoju.

Kolejny dzień naszego pobytu zaczął się od pracy na Sandomierskim rynku. Naszym zadaniem było nakręcenie materiału z udziałem turystów i mieszkańców miasta. Były to przypadkowe osoby które zgodziły się wziąć udział w naszym filmie. To zadanie było wyzwaniem dla naszej grupy. Udało nam się jednak bez problemów skończyć pracę na czas. Po porannych zajęciach udaliśmy się na obiad , po którym mieliśmy chwilę czasu dla siebie. O godz.16.00 poszliśmy nad Wisłę by tam zrealizować nasz nowy pomysł na scenę do filmu. Wieczorem gdy już wszyscy nie mieliśmy siły i nowych pomysłów udaliśmy się do ośrodka żeby nabrać sił na nowy dzień pracy.

Czwartego dnia wstaliśmy rano by szybko zjeść śniadanie i udać się na spotkanie z reżyserami, którzy czekali na nas z nowymi pomysłami. Po rozmowie i zapoznaniu się z pomysłami innych ruszyliśmy na rynek by nagrać naszą wspólną wycieczkę po rynku. Była ona specjalnie zaprojektowana przez naszego animatora, który wcielił się w tej scenie w przewodnika naszej grupy. Po wykonaniu projektu ruszyliśmy w poszukiwanie idealnego miejsca dla naszego nowego pomysłu. Tym razem - to my, wcieliliśmy się w role aktorów. Nasza scena nie była trudna ale wymagała od nas wiele skupienia. Po zakończonej pracy poszliśmy odpocząć i coś zjeść. Późnym popołudniem zaczęło padać i grzmieć. Wszyscy turyści chowali się pod dachami kamienic. My jednak nie traciliśmy czasu. Poszliśmy w deszczu nakręcić panoramy do filmu, które były nam bardzo potrzebne. Po 2 godzinach cali przemoczeni wróciliśmy do ośrodka by tam się szybko wysuszyć i napić gorącej herbaty. Wieczorem ciepło ubrani poszliśmy do restauracji w której odbyło się wręczenie nagród i upominków. W lokalu czekali na nas organizatorzy i znany aktor Andrzej Seweryn od którego dostaliśmy autografy. Po słodkim poczęstunku i obejrzeniu zdjęć słynnej fotografki ze słonecznej Italii wróciliśmy do ośrodka.

Ostatniego dnia o godz. 8.30 zjedliśmy śniadanie. Pożegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami i ruszyliśmy w drogę powrotną do Skierniewic. O godz. 14.00 byliśmy już w Skierniewicach szczęśliwi i zadowoleni z przygody jaką przeżyliśmy na Warsztatach w Sandomierzu. Mamy nadzieję, że doświadczenie i znajomości jakie zawarliśmy przetrwają do następnego roku, a nam ponownie uda się wygrać, wygrać ażeby ponownie, za rok spotkać się w tym magicznym mieście jakim okazał się Sandomierz”.

                                                                                  Weronika CzechowskaOgólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II

05.03.2013 r. w XXVI Liceum Ogólnokształcącym odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II organizowanego już po raz czwarty przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Udział w  konkursie zgłosiły 34 szkoły z województwa łódzkiego w tym nasze Gimnazjum. Jury spośród 122 prac nadesłanych na konkurs zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego 57 uczniów w tym dwie nasze uczennice Adriannę Gielecinską i Justynę Kwaczyńską  z  klasy II c.

W samo południe do testu przystąpiło 55 gimnazjalistów. Każdy uczestnik konkursu  otrzymał test składające się z 50 - ciu pytań i miał na jego rozwiązanie 100 minut.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
przewodniczący - Andrzej Juszczak (dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim)
członkowie: Ks. dr Jarosław Pater asystent Konkursu z ramienia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, Romana Cybulska (starszy wizytator), Jerzy Śnieć (starszy wizytator), Dariusz Magacz (dyrektor WODN w Piotrkowie Trybunalskim) oraz w roli obserwatora Teresa Lasota (starszy wizytator).
Dziewczynom serdecznie gratulujemy.


„Hej, kolęda, kolęda”- Regionalne Spotkania Solistów i Zespołów Wokalnych

Dnia 26.01.2012 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach odbyły się Regionalne Spotkania Solistów i Zespołów Wokalnych „Hej kolęda, kolęda”. Naszą szkołę reprezentował duet: Zuzanna Ambroziak i Weronika Klepaczka, który zdobył I miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

GRATULUJEMY!„I love SKC”- wystawa prac plastycznych w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości

Dnia 23.11.2012 r. w piątek od godz. 9.00 do godz.10.30 nasza klasa ( III b) była na wystawie prac plastycznych
w Pałacu Ślubów w Skierniewicach. Prace znajdowały się w trzech salach. Oglądaliśmy: komiksy, makiety i rysunki. Największe zainteresowanie oglądających wzbudziła makieta naszego miasta wykonana z klocków lego. Dużą popularnością cieszyły się zabawne komiksy. Jednak większa część wystawy stanowiły rysunki o różnej tematyce. Wiele z nich było bardzo ładnych i ciekawych. Wsród nich znalazły się prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Twórcami ich są :Anna Rutkowska, która zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjów oraz Maciej Szymański. Według mnie wystawa była bardzo ciekawa. Polecam ją wszystkim, którzy choć trochę interesują się sztuką i kochają nasze miasto

                                                                                       Przemek Murgrabia IIIb


Wyniki Konkursu Fotograficznego "Parki Krajobrazowe Ziemi Łódzkiej"

27 października 2012r. został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Fotograficzny: „Parki Krajobrazowe Ziemi Łódzkiej”. Jego celem było ukazanie piękna regionu, jego bogactwa flory i fauny, zatrzymanie w kadrze niezwykłej chwili obcowania z przyrodą. W naszej szkole tej sztuki podjęły się uczennice klasy 1 c. Miło nam poinformować, że Weronika Klepaczka otrzymała nagrodę, a jej zdjęcia zostały wyróżnione spośród 190 nadesłanych prac. Dodatkową wartością udziału w konkursie, oprócz atrakcyjnych nagród, była możliwość posłuchania rad profesjonalnego fotografika, który był członkiem jury. Weronice serdecznie gratulujemy!

   
© ALLROUNDER