Program:

„Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece szkolnej”

Projekt:

„Ferie w bibliotece szkolnej”

Film:

„Sekret Eleonory”

Spotkania filmowe były niezwykle wartościowe. Uczniowie inaczej spojrzeli na rolę biblioteki szkolnej oraz na rolę nauczyciela bibliotekarza. Po spotkaniu wykonaliśmy prace plastyczne, które przywołały wspomnienia z dzieciństwa, rozmawialiśmy na temat przeczytanych książek, ymienialiśmy spostrzeżenia, podawaliśmy tytuły, wskazywaliśmy, co warto przeczytać. Najważniejsze było to, że młodzież na nowo odkryła wartość książek, wartość czytania, wartość marzeń. Doszliśmy do wniosku, że dzięki książkom żyjemy wielokrotnie.

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Program:

„Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece szkolnej”

Projekt:

„Ferie w bibliotece szkolnej”

***************************************************

Centrum Edukacji Obywatelskiej

„Elementarz Korczaka”

Jeśli interesują Cię prawa dziecka, jeśli chcesz zmieniać szkolną rzeczywistość, jeśli chcesz działać we współpracy z całą społecznością szkolną, weź udział w projekcie społecznym. Zgłoś się do biblioteki szkolnej, tam otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Szkoła z Klasą 2.0
Szkoła z klasą 2.0

Jak w uczeniu się i w nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)? Szkoła z klasą 2.0 pomaga odpowiedzieć na to pytanie uczniom i nauczycielom. Kolejna edycja rusza pod hasłem Współpracy 2.0.

Program skierowany jest do osób które widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i które są przekonane, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
W trzeciej edycji uwaga będzie przede wszystkimzwrócona na współpracę szkolnych zespołów nauczycieli oraz na współpracę międzyszkolną nauczycieli jednego przedmiotu.

Projekty UNICEF

UNICEF

„Wszystkie Kolory Świata”

Jeśli chcesz włączyć się w pomoc humanitarną, zaangażować własne siły i umiejętności, przekazać innym część własnego serca, a tym samym zrealizować ciekawy projekt społeczny, zgłoś się do biblioteki szkolnej. Tam otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz nauczycieli, którzy mogą Ci pomóc w jego realizacji.

****************************************************

UNICEF

Projekt:

„BiznesKlasa – projekt edukacji humanitarnej”

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę na temat pomocy humanitarnej i zrealizować ciekawy projekt społeczny, zgłoś się do biblioteki szkolnej. Tam otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz nauczycieli, którzy mogą Ci pomóc w jego realizacji.

****************************************************