Samodzielny Pluton Strzelecki w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach
Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno- Wychowawcza

Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno Wychowawcza to formacja pro obronna kontynuująca tradycję Związku Strzeleckiego utworzonego przed pierwszą wojną światową przez marszałka Józefa Piłsudskiego. W roku 1994 został decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej reaktywowany jako Organizacja Społeczno- Wychowawcza „Strzelec”, przemianowana z czasem na Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno- Wychowawcza.

Pluton w Skierniewicach powstał po wyszkoleniu się przez dowódcę w Jednostce Strzeleckiej (JS) 3030 w Żywcu. Po rozpoczęciu współpracy z JS 1003 w Warszawie (Jednostka Żandarmerii Polowej ZS „S” OSW) strz. Gajos ogłosił hasło: - Zbieramy się i tworzymy coś fajnego.
Na wezwanie stawili się jako pierwsi:
•    Gabriel Izdebski „Gątar”
•    Agata Trela „Biskup”
•    Małgorzata Sztobska „Turek”
•    Anna Zielińska
Tak zaczęła się historia ludzi, których połączyła pasja i służba. Ta historia tworzy się po dziś dzień.


Struktura plutonu w Skierniewicach:
•    Dowódca plutonu – strz. Łukasz Gajos „Zbój”
•    Zastępca d-cy plutonu – rekr. Anna Zielińska
•    Logistyk – rekr. Bogumił Kendzior „Hetman”
•    Skarbnik – rekr. Agata Trela „Biskup”
•    Pisarz jednostki – rekr. Małgorzata Sztobska „Turek”


Pluton na dzień dzisiejszy  jest tworem wczesnym, zaczęło się pierwsze w historii strzelca w powojennych Skierniewicach szkolenie unitarne z ramienia Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno- Wychowawczej. Pluton miał już szansę zaprezentować się podczas szkolnych jasełek w Gimnazjum nr 3, za zgodą dyrektora szkoły Pana Romana Czyżewskiego, który udostępnił nam m.in. salę lekcyjną ze sprzętem audiowizualnym. Mieliśmy szansę wziąć udział w organizacji Straży Orszaku Trzech Króli w Warszawie ramię w ramię z innymi jednostkami strzeleckimi ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno- Wychowawczej, oraz w wielu imprezach na terenie miasta Skierniewice.

Jesteś zainteresowany przeżyciem niezapomnianych chwil, doznaniem wielu wrażeń związanych z podstawowym szkoleniem wojskowym, przyjaźnie, braterstwo. Jeżeli chcesz poczuć adrenalinę i wykazać się odwagą dołącz do nas. Wyjdź z domu, zostań STRZELCEM.

                                         Zapraszamy do "STRZELCA" 

 W każdy piątek  od odziny 16.30 Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach:

6 sala nr 2 - zajęcia teoretyczne, spotkania, zbiórki

6 sala gimnastyczna - zajęcia sportowe

   
© ALLROUNDER