Obwód Gimnazjum Nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Skierniewicach, ul. Kilińskiego 9 obejmuje ulice:

Aleja Macieja Rataja, Mariana Buczka, Dworcowa, Gałeckiego, Instytutowa, Jagiellońska, Konstytucji 3 Maja, Kwiatowa, Mazowiecka, Miła, 25-lecia PRL, Joachima Lelewela, Adama Mickiewicza, Partyzantów, Pomologiczna(od skrzyżowania z ul. 25-lecia PRL do końca numeracji), Prymasowska, Stanisława Rybickiego, Sadowa, Senatorska, Henryka Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego, Wita Stwosza, Warzywnicza, Władysława Reymonta, Rynek, Aleksandra Zawadzkiego, Żwirki, Akacjowa, Stefana Batorego, Balcerowska, Bananowa, Bratkowa, Brzozowa, Chabrowa, Fryderyka Chopina, Emila Chroboczka, Cytrynowa, Czysta, Daliowa, Dąbie, Janusza Długosza, Janusza Drążkiewicza, Floriana, Gajowa, Gerbery, Gladioli, Górna, Harcerska, Hortensji, Irysowa, Jaśminowa, Jarzębinowa, Kazimierza Jeżewskiego, Jodłowa, Henryka Jordana, Kaktusowa, Kalinowa, Jana Kasprowicza, Kasztanowa, Jana Kilińskiego, Klonowa, Jana Kochanowskiego, Hugo Kołłątaja, Konwaliowa, Koszarowa, Janusza Korczaka, Kościelna, Tadeusza Kościuszki, Jana Kozietulskiego, Ignacego Krasickiego, Krokusowa, Krzywa, Anieli Krzywoń, 500-lecia, Liliowa, Lipowa, Listopadowa, Wiktora Łabędzkiego, Łódzka(od skrzyżowania z ul. Feliksów), 1 Maja, Edmunda Malinowskiego, Stanisława Małkowskiego, Makowska, Mandarynkowa, Miodowa, Józefa Mireckiego, Młynarska, Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, Stanisława Moniuszki, Narcyzowa, Nasturcjowa, Niecała, Niezapominajek, Nowomiejska, Stefana Okrzei, Michała Okurzałego, Józefa Paczkowskiego, Ignacego Paderewskiego, Piekarska, Józefa Piłsudskiego, Pomarańczowa, 2-go Pułku Berlińskiego, Plac Dąbrowskiego, Plac Św. Floriana, Plac Jana Pawła II, Plantowa, Podrzeczna, Polna, Józefa Poniatowskiego, Przeczna, Prosta, Adama Próchnika, Mariana Raciborskiego, Racławicka, Rawska, Mikołaja Reja, Równoległa, Różana, Rzeczna, Władysława Sikorskiego, Piotra Skargi, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Stanisława Staszica, Storczykowa, Strykowska, Strobowska, Strzelecka, Szarotek, Św. Stanisława, Świerkowa, Romualda Traugutta, Topolowa, Tulipanowa, Juliana Tuwima, Ustronna, Wąska, Henryka Wieniawskiego, Wierzbowa, Willowa, Wodna, Wojska Polskiego, Piotra Wysockiego, Zadębie, Zaułek, Franciszka Zubrzyckiego, Zwierzyniecka, Żurawia.

Rodzic powinien dokonać zapisu dziecka osobiście w sekretariacie szkoły, powinien podać wszystkie niezbędne dane takie jak: PESEL dziecka, adresy zameldowania i zamieszkania, szkołę rejonową oraz szkołę do której uczęszczało dziecko. Zapisu dziecka dokonuje się na podstawie aktu urodzenia.