ajsztajn

Międzyszkolne zmagania fizyków i matematyków już za  nami…

W naszej szkole 6 czerwca 2017 był wyjątkowym dniem dla sympatyków fizyki
i matematyki. Odbył się V Międzyszkolny Konkurs Fizyczny „Ryzyk- fizyk, czyli co dwie głowy to nie jedna” i podsumowanie X Międzyszkolnego Konkursu Rachunkowego. Konkurs fizyczny zorganizowali Dorota Orłowska i Dariusz Kłosiński. Natomiast konkurs matematyczny Beata Muras-Dąbrowska. Patronem konkursów i fundatorem nagród, był prezydent miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk. Nagrody w konkursie matematycznym wzbogacone zostały upominkami od Rady Rodziców naszej szkoły. Uroczyste podsumowanie uświetnił pokaz doświadczeń fizycznych w wykonaniu zaproszonego gościa pana  Stefana Paszkiewicza. Odbył się również pokaz prezentacji wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 5 i LO im. Bolesława Prusa, które były częścią projektu "Galaktyka wiedzy" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach, a współfinansowanego przez MKiDN.  Również uczniowie naszej szkoły- klasa IIB przedstawiła swoje projekty edukacyjne z fizyki. Ogłoszenie wyników konkursów uświetnił występ artystyczny klasy IA i IC.

Do zmagań z zadaniami fizycznymi zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn – uczniów skierniewickich gimnazjów. Zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 3 w składzie: Katarzyna Jankowska i Maciej Wach, II miejsce – Gimnazjum ZSI w składzie: Wiktoria Czapnik
i Kacper Tomczyk, III miejsce - Gimnazjum im.ks. St. Konarskiego w składzie: Oliwia Kosiorek i Olaf Jackowski.

Wcześniejsze, matematyczne zmagania w dwóch etapach konkursu, wyłoniły zwycięzców.
Klasy 1: I miejsce: Michał Łyszkowicz z Gimnazjum nr 2, II miejsce: Maciej Stanecki z ZSI, III miejsce: Patryk Skręta z Gimnazjum nr 3.Klasy 2:  I miejsce: Radosław Psyk z Gimnazjum nr 2, II miejsce: Maciej Wach z Gimnazjum nr 3, III miejsce: Julia Dyba z ZSI.
Klasy 3: I miejsce: Mateusz Kowalski z Gimnazjum nr 1, II miejsce: Bartłomiej Krawczyk
z Gimnazjum nr 2, III miejsce: Bartosz Stefanowski z Gimnazjum nr 3

Red. Beata Muras- Dąbrowska