comicon Warsaw Comic Con

W dniach 1-4 czerwca w Warsaw  PTAK Expo odbyło się wydarzenie, na które czekali wszyscy fani popkultury, kultowych gier, komiksów i seriali.

Warsaw Comic Con to pierwszy w Polsce festiwal popkultury wzorowany na amerykańskim Comic Con. Początkowo były to spotkania fanów głównie komiksów. Dzisiejszy Comic Con to największy na świecie konwent, na który przyjeżdżają osoby z najdalszych zakątków, aby wspólnie oddać się pasji zafascynowania komiksami, grami, filmami i serialami. Kolebką i pierwszymi bohaterami dla wielbicieli Comic Conu są: Star Wars, Star Trek, Marvel, DC , a dziś kultowymi bohaterami są postacie z Władcy Pierścieni, Hobbita, The Walking Dead czy rodzimego Wiedźmina.

W tym miejscu nie mogło również  zabraknąć  uczniów naszego gimnazjum. W dniach 1-2 czerwca mogli oni przenieść się w świat magii i fantastyki. W specjalnie wydzielonych strefach uczniowie mogli:

- spotkać się z ulubionym aktorem i po rozmawiać z nim na dowolny temat,

- wejść w świat gier planszowych zarówno klasycznych, jak i najnowszych,

- zwiedzić obóz wikingów i poobserwować ich życie codzienne,

- obejrzeć wystawę smoków,

- posłuchać prelekcji i wykładów,

- kupić wiele pamiątek.

Tych atrakcji było jeszcze więcej. Kto tam nie był, niech żałuje.

Red. G.A.

fot