londyn      Obóz językowy w Londynie
                    w dniach 3 – 9 kwietnia 2017 r.

Uczniowie kl. 1, 2 i 3 Gimnazjum nr 3 wzięli udział w obozie językowym w Londynie organizowanym przez p. A. Jelonek-Krupińską za pośrednictwem biura turystycznego. Kierownikiem wycieczki była p. A. Klepaczko, opiekunowie : p. A. Jelonek-Krupińska
i p. Janusz Puszcz.

Wyruszyliśmy w poniedziałek rano i jadąc przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję dotarliśmy do francuskiego portu w Calais gdzie promem dostaliśmy się do brytyjskiego Dover a następnie do docelowego hotelu Best Western Skyline w Gatwick koło Londynu. 24 godziny jazdy nie zmęczyły jednak uczestników i zaraz po rozlokowaniu w 3 i 4 osobowych pokojach wyruszyliśmy na zwiedzanie Gatwick i pierwsze angielskie zakupy. Następnego dnia pojechaliśmy do Oksfordu - uniwersyteckiego miasta z ponad 40 kolegiami i uniwersytetami o przepięknej architekturze. Uczniowie dowiedzieli się dużo o niezwykłej historii i czasach obecnych tego uniwersyteckiego miasta. Następne dwa dni uczestnicy poświęcili na zwiedzanie Londynu i poznawanie życia Londyńczyków. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich(południk ‘0’) następnie muzeum morskie nad Tamizą i rejs po Tamizie do mostu Tower Bridge i Tower of London oraz piesze zwiedzanie Londynu. W ciągu dwóch dni uczestnicy zwiedzili najbardziej znane miejsca w Londynie : British Museum, China Town, Picadilly Circus, Buckingham Palace i zmianę warty przy Pałacu Królewskim oraz budynki Parlamentu ze słynną Wieżą Zegarową i Big Benem, Trafalgar Square z Kolumną Nelsona oraz liczne centra handlowe z najbardziej pożądanym Primark  Shopping Center dające możliwość praktycznego zastosowania języka angielskiego i zrobienia dużych zakupów w rozsądnej cenie.

Uczniowie mieli okazję nie tylko do zrobienia dobrych zakupów lecz również poznali kulturę Brytyjską, język praktyczny, kuchnię i potrawy które były serwowane przez kuchnię hotelową. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i pamiątki dla rodziny
i znajomych.

Janusz Puszcz