DSCN0669  Warsztaty Językowe EUROWEEK

W dniach 4 – 8 marca 2017r. uczniowie naszego gimnazjum poraz kolejny mogli brać udział w pięciodniowych warsztatach językowych Euroweek w Międzygórzu. Osiemnaścioro uczniów przez pięć dni od rana do wieczora brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata. Tym razem byli to młodzi ludzie z Ghany, Etiopii, Meksyku, Litwy, Polinezji Francuskiej, Wenezueli, Armenii i Azerbejdżanu. Czas spędzony z nimi to niezapomniane chwile świetnej zabawy, integracji grupy, szlifowania języka angielskiego. Na Euroweeku nikt nie boi się odezwać w języku obcym, każdy może popełnić błędy, ważne jest przełamanie się i zdobycie bezcennego doświadczenia. Euroweek to zajęcia w grupach wraz z gimnazjalistami z innych miast Polski, teraz była to młodzież z Kraśnika, podczas których każdy mógł mieć wpływ na końcowy efekt wypracowanego zadania. Kręcenie filmów, reklam, wiadomości, pokazy talentów, Mission Impossible, to tylko niektóre z zajęć w jakich mogli uczestniczyć uczniowie. Do tego poznawanie kultur innych krajów podczas prezentacji. Euroweek to zajęcia, na które wszyscy uczniowie chodzą z ogromną chęcią i z wielkim zaangażowaniem stawiają czoło kolejnemu wyzwaniu. Każdy kto raz pojedzie na Euroweek już w drodze powrotnej pyta kiedy będzie następny wyjazd. A więc do zobaczenia w październiku.

Agnieszka Jelonek-Krupińska

Dorota Bodera-Czechowska