brit up1

 

BRIT- UP w Gimnazjum nr 3

 

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych uczniów i rodziców  zapraszamy na kolejne już organizowane przez nauczycieli naszej szkoły warsztaty językowe.

W listopadzie Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w obozie edukacyjnym EuroWeek opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej.

W marcu uczniowie wyjadą do do Anglii .Przed wizytą w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii warto więc wykorzystać każdą dodatkową okazję do kontaktu z żywym językiem. Dlatego też zapraszamy na warsztaty językowe Brit Up.

Warsztaty Brit Up! - jedyna taka oferta w Polsce!

 Warsztaty językowo-kulturowe dla klas gimnazjalnych  prowadzone po angielsku przez ekspertów British Council.

Co wchodzi w skład całodniowej wizyty w British Council?

 • sesja komputerowa innowacyjnego testu z języka angielskiego Aptis for Teens zakończona uzyskaniem przez uczniów indywidulanych raportów z wynikami
 • warsztat kulturowy na wybrany temat (spośród 5 dostępnych ścieżek tematycznych).

Czym jest Aptis for Teens?

Aptis for Teens to test z języka angielskiego przygotowany z myślą o młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Jego zadaniem jest szybka i precyzyjna ocena kluczowych na danym etapie nauki umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nowoczesny, komputerowy temat oraz bliskie nastolatkom zadanie testowe czynią z Aptis for Teens atrakcyjne narzędzie językowe, z którego mogą korzystać nie tylko sami uczniowie, ale i ich nauczyciele, rodzice, jaki inne placówki edukacyjne.

Jaka jest tematyka warsztatów kulturowych?

Do wyboru są następujące ścieżki tematyczne:

 • Shakespeare Lives, czyli miłość, tragedia, zemsta, nadprzyrodzone moce i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira
 • Passport to the UK, czyli jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii
 • Top Tips for Matura Exam, czyli jak skutecznie zdać maturę z angielskiego
 • NOWOŚĆ The Lord of the Rings – Władca Pierścieni
  Wejdź do świata Bilbo Bagginsa i jego siostrzeńca Frodo, ich przyjaciół hobbitów, szlachetnych elfów, porywczych krasnoludów i  odważnych ludzi, drużyny, która z pomocą potężnego czarodzieja Gandalfa wyrusza, aby pokonać sługi Saurona, zniszczyć drogocenny pierścień mocy i uratować Śródziemie. Jedna z największych opowieści fantasy wszech czasów ożywi się w klasie, ze wszystkim, co czyni ją magiczną – elementami miłości, utraty, walki, zdrady, ofiarą, honorem, a także jej najważniejszymi przesłaniami – „nawet najmniejszy człowiek może zmienić bieg historii' a na tym świecie zawsze istnieje dobro, o które warto walczyć.
 • NOWOŚĆ  How to think like Sherlock – Myśleć jak Sherlock
  Wielka siła dedukcji, zadziwiająca pamięć i niezwykła sprawność umysłowa. Myślenie poza schematami w konserwatywnym stuleciu. Niezwykła zdolność dekodowania, odszyfrowywania i spoglądania na problem z wielu punktów widzenia. Sherlock Holmes, Wielki Detektyw wiktoriańskiej literatury, oferuje to wszystko wciąż oszołamiając niezliczonych czytelników, z których wielu nigdy nie przegapi szansy by nauczyć się myśleć tak jak on. Przyjdź na warsztaty, jeśli jesteś jednym z nich. "Play the game for the game's own sake".

Jakie korzyści daje uczniom udział w Brit up?

 • całodzienny aktywny kontakt z żywym językiem angielskim
 • przełamanie blokady w używaniu języka angielskiego poza szkołą
 • nowa, ciekawa i praktyczna wiedza, która pomoże lepiej przygotować się do różnych egzaminów z języka angielskiego oraz pisania podań i listów motywacyjnych
 • niezależny i wiarygodny raport językowy British Council, określający ich obecny poziomi językowy
 • imienne certyfikaty uczestnictwa w warsztatach dla uczniów

Jakie korzyści daje Brit up   nauczycielom i rodzicom?

 • zapewnienie oryginalnej formy kontaktu z żywym językiem angielskim
 • realizację programu nauki języka angielskiego w trakcie wycieczki szkolnej
 • oficjalne raporty British Council z opisem obecnego poziomu znajomości języka angielskiego w celu oceny postępów w nauce a także zidentyfikowania ewentualnych braków
 • sprawdzenie jak uczniowie poradzą sobie językowo poza murami szkoły w nowym otoczeniu
 • kontakt z kulturą brytyjską bez konieczności wyjeżdżania z Polski

 

Proponowany termin to 9.01.2017.                                                

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.12.2016r

Zgłoszenia proszę kierować  do nauczycieli języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy

 

 

BRIT_ UP w Gimnazjum nr 3

   
© ALLROUNDER